Grafická verze
Projekce velkokuchyní, www.gastroform.cz

Prevence proti koronaviru

20. březen 2020 10.16

Správné hygienické postupy snižují riziko infekce

Koronavirus

Koronaviry představují širokou skupinu virů pojmenovaných podle uspořádání jejich povrchových struktur do tvaru koruny. U lidí zpravidla způsobují mírné až středně těžké onemocnění horních cest dýchacích, avšak mohou způsobit i závažnější infekce, jako je zápal plic, SARS nebo MERS. Některé koronaviry se mohou přenášet ze zvířat na lidi.

Z čínského města Wu-chan se v prosinci 2019 začal šířit nový typ koronaviru označovaný SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc COVID-19. U tohoto nového koronaviru existují silné důkazy o sekundárním přenosu mezi lidmi.

 

Koronavirus prevence

Doporučená preventivní opatření

Hygiena rukou

Účinná hygiena je hlavním opatřením k zabránění šíření patogenů. Často a důkladně si myjte ruce mýdlem a vodou. Je to velmi efektivní způsob jak odstranit nečistoty a bakterie. Pro dezinfekci rukou použijte dezinfekční prostředek na bázi alkoholu. Dezinfekce se aplikujte na čisté a suché ruce.

Kašel a kýchání

Při kašli nebo kýchání si zakrývejte nos a ústa kapesníkem nebo celou paží. Kapesník ihned vyhoďte a poté si umyjte ruce. Nedotýkejte se očí, nosu a úst neumytýma rukama.

 

Čištění a dezinfekce povrchů

V případě vypuknutí nákazy se doporučuje čistit a dezinfikovat povrchy častěji než obvykle.

Dezinfekce na povrchy Suma Alcohol Spray

Gastro technika, projekce gastro provozů, nerezový nábytek
  • Jídlonosiče - Kompletní nabídka jídlonosičů pro domovy pro seniory a pečovatelské služby. Profesionální termo jídlonosiče pro přenášení jídla.
  • Kitchen Aid - Kuchyňský robot Kitchen Aid a kompletní příslušenství. Nyní máme v nabídce novinky KitchenAid - rychlovarná konvice, food processor, tyčový mixér, kuchyňský robot, toustovač, vaflovač, kávovar