Grafická verze
Akce k objednávce gastro

Prevence proti koronaviru

20. březen 2020 10.16

Správné hygienické postupy snižují riziko infekce

Koronavirus

Koronaviry představují širokou skupinu virů pojmenovaných podle uspořádání jejich povrchových struktur do tvaru koruny. U lidí zpravidla způsobují mírné až středně těžké onemocnění horních cest dýchacích, avšak mohou způsobit i závažnější infekce, jako je zápal plic, SARS nebo MERS. Některé koronaviry se mohou přenášet ze zvířat na lidi.

Z čínského města Wu-chan se v prosinci 2019 začal šířit nový typ koronaviru označovaný SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc COVID-19. U tohoto nového koronaviru existují silné důkazy o sekundárním přenosu mezi lidmi.

 

Koronavirus prevence

Doporučená preventivní opatření

Hygiena rukou

Účinná hygiena je hlavním opatřením k zabránění šíření patogenů. Často a důkladně si myjte ruce mýdlem a vodou. Je to velmi efektivní způsob jak odstranit nečistoty a bakterie. Pro dezinfekci rukou použijte dezinfekční prostředek na bázi alkoholu. Dezinfekce se aplikujte na čisté a suché ruce.

Kašel a kýchání

Při kašli nebo kýchání si zakrývejte nos a ústa kapesníkem nebo celou paží. Kapesník ihned vyhoďte a poté si umyjte ruce. Nedotýkejte se očí, nosu a úst neumytýma rukama.

 

Čištění a dezinfekce povrchů

V případě vypuknutí nákazy se doporučuje čistit a dezinfikovat povrchy častěji než obvykle.

Dezinfekce na povrchy Suma Alcohol Spray

Gastro technika, projekce gastro provozů, nerezový nábytek
  • Dezinfekce na ruce - Dezinfekce na ruce v podobě gelu, bezoplachová, vysoce účinná dezinfekce rukou
  • Robot Coupe - Prohlédněte si nabídku francouzského výrobce strojů na zpracování zeleniny Robot Coupe. Tyčové mixéry, krouhače zeleniny, kutry Robot Coupe jsou stroje vysoké kvality a výkonu