Grafická verze
Projekce velkokuchyní, www.gastroform.cz

Osvěžující jahodový sorbet s vínem a bazalkou

10. červen 2014

Recept na pravý domácí sorbet

Pravý domácí sorbet je perfektní lehkou osvěžující pochoutkou během parných letních dnů. Šťavnaté jahody v kombinaci s čerstvou bazalkou jsou ideální sladkou tečkou po výtečném obědě či letním grilování s přáteli.

Pro přípravu tohoto osvěžujícího mraženého dezertu budete potřebovat robot KitchenAid a speciální nástavec – zmrzlinovač. Výhodou tohoto příslušenství je, že nepotřebujete jeden speciální přístroj pouze na zmrzlinu a nezabírá tak tolik místa v kuchyni. Dále budete potřebovat stolní mixér nebo food processor.

jahodovy-sorbet-kitchenaid.jpg

Pro zajištění správného fungování zmrzlinovače je potřeba nechat mísu namrazit v mrazáku na 15 hodin před zahájením přípravy dezertu.

Ingredience (na 1l sorbetu):

  • 1 hrnek cukru
  • ¾ hrnku vody
  • 1-2 hrsti čerstvé bazalky
  • ½ kg jahod
  • 1 hrnek ryzlinku vlašského (nebo jiného oblíbeného vína)

Příprava:

Nejprve vytvoříme jednoduchý sirup. Do hrnce dáme vodu s cukrem a směs přivedeme k varu. Jakmile se cukr rozpustí, přidáme bazalku a vaříme několik minut, abychom směsi přidali osvěžující aroma. Necháme směs vychladnout.

Dále si připravíme jahody (pozn.: jahody vybírejte zralé a šťavnaté, aby výsledná chuť sorbetu nebyla kyselá). Z jahod odstraníme stonky a spolu s již vychladlým sirupem a bazalkou zpracujeme ve food processoru či stolním mixéru. Výsledná směs by měla být tekuté konzistence (můžete nechat i s velmi malými kousky jahod). Směs dáme vychladit do chladničky.

Jakmile je směs vychladlá, připravíme si robot KitchenAid Artisan, ke kterému umístíme mísu na zmrzlinu. Do mísy nalijeme směs a necháme mixovat několik minut nízkou rychlostí. Do směsi dále přidáme víno a necháme mixovat 20 minut do požadované konzistence. Poté dáme kopečky sorbetu do misek a uskladníme v mrazáku, dokud se nebude servírovat.

Dobrou chuť!

Do 22. 6. 2014 můžete využít naši jarní akční nabídku, v rámci které můžete zakoupit zmrzlinovač k robotu KitchenAid Artisan za pouhých 790 kč (ušetříte tak 2.000 Kč ve výhodném balíčku). Více informací o této akci si můžete přečíst zde: www.profikuchyne.cz/kitchenaid-akce/

Zdroj receptu: kitchenaid.com

Gastro technika, projekce gastro provozů, nerezový nábytek
  • Jídlonosiče - Kompletní nabídka jídlonosičů pro domovy pro seniory a pečovatelské služby. Profesionální termo jídlonosiče pro přenášení jídla.
  • Dezinfekce na ruce - Dezinfekce na ruce v podobě gelu, bezoplachová, vysoce účinná dezinfekce rukou