Váš nákupní košík je prázdný
Projekce velkokuchyní, www.gastroform.cz

Proč nakupovat u nás

Projekce

Provádíme kompletní odborné návrhy kuchyní, barů, kaváren či jiných provozů včetně projektování. Projekty navrhujeme na míru danému provozu s důrazem na precizní zpracování.

Více...

Zavolejte mi

Chcete se domluvit? Nechte nam svůj kontakt se vzkazem a my vám zavoláme.
Obrázek s kontrolním kódem, pokud ho nemůžete přečíst, použijte odkaz výše.

Tvarovač těstovin KitchenAid KPEXTA

 • Naše cena bez DPH : 4.538 Kč
 • Naše cena s DPH : 5.490 Kč
 • Dostupnost: Do týdne
 • Katalogové číslo: 5KSMPEXTA
 • EAN: 5413184400033
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Sdílejte tento produkt s ostatními
Parametry
VýrobceKitchenAid
Výrobce

Štítky

Určeno pro všechny modely robotů KitchenAid

Určeno pro všechny modely kuchyňského robotu KitchenAid, které máme v nabídce.

Tento lis na těstoviny je ideální k výrobě čerstvých domácích těstovin. Lis se dodává s doplňkovou krabicí na uložení jednotlivých tvarovacích forem, čistícím kartáčkem a sadou šesti tvarovacích forem/destiček pro vytváření těstovin různých délek, šíří a tvarů. Každá tvarovací destička se skládá z  jednoho kovového rámečku a dvou plastových vložek.

BUCATINI

Destička na Bucatini - Dlouhé, úzké, duté těstoviny

---------------------------------

FUSILLI

Destička na Fusilli - Spirálovitě vytvarované těstoviny +/- 4cm

---------------------------------

Macaroni

Destička na velké makaróny - těstoviny trubicového tvaru s vroubky

---------------------------------

Rigatoni

Destička na Rigatoni - široké těstoviny trubicového tvaru s vroubky

---------------------------------

Macaroni

Destička na malé makaróny - Úzké těstoviny trubicového tvaru s vroubky

---------------------------------

Spaghetti

Destička na špagety - Dlouhé, tenké, kulaté špagety

Tvarovač těstovin KPEXTA KitchenAid

Video ukázky tvarovače těstovin KitchenAid KPEXTA:

Užitečné informace, recepty pro výrobu domácích těstovin:

Rady pro výrobu těstovin

POZNÁMKA: Po vytlačení 900 g těsta musí být mixér asi 1 hodinu v klidu.

Těsto

Naučit se vyrábět domácí těstoviny je jednoduché a je to záležitost praxe. Jste- li začátečníci, připravte si na zaučení několik dávek těsta. Doporučujeme experimentovat s recepturou na výrobu běžných vaječných těstovin - viz níže.

Poměr vody a mouky je nízký, takže těstoviny jsou pevné a tuhé, avšak pružné (ohebné). Pro správnou konzistenci těsta je poměr složek mimořádně důležitý, protože příliš vlhké nebo suché těsto lze obtížně zpracovat. Abyste dosahovali trvale dobrých výsledků, receptury na výrobu těsta uvedené v tomto návodu počítají s prosátou moukou. Při prosévání mouky postupujte následovně. Na velký kus voskovaného papíru postavte odměrku na přísady. Sítko držte blízko nad odměrkou. Lopatkou nasypte mouku do sítka a prosévejte ji, až je odměrka plná. Rovnou stěrkou odstraňte přebytečnou mouku.

Čas od času se v nádobě po začátku míchání plochou metlou objeví kousky nerozmíchaného těsta. Tyto kousky budou odstraněny hnětením ve stojanovém mixéru a následným ručním hnětením, takže těsto bude pevné a hladké.

Na konzistenci těsta má vliv mnoho faktorů, například vlhkost, druh použité mouky a velikost vajec. Chcete-li zamezit vlivu vlhkosti, začněte míchat pouze prosátou mouku a vejce. Správnou konzistenci těsta zkontrolujte tím, že po smíchání plochou metlou stisknete kousek těsta. Těsto musí zůstat pohromadě a nesmí se lepit na prsty. Možná budete muset přidat malé množství vody nebo mouky, abyste dosáhli správné konzistence.

Je-li připravené těsto pro protlačování příliš vlhké nebo lepivé, těsto jednoduše poprašte moukou, nebo přidejte trochu mouky do těsta před vložením do lisu.

Použití protlačovacího lisu a stojanového mixéru KitchenAid®:
Dlouhé nudle a makarony mají po průchodu tvořítkem snahu kroutit se do různých směrů. Prvních 25 cm zkroucených nudlí oddělte, vraťte do násypky a znovu protlačte. Těstoviny budou nejprve procházet pomalu a potom rychleji, jak je protlačováno více těsta.

Výstraha: Potraviny obsahující rychle se kazící složky, jako jsou vejce, mléčné výrobky a maso, nenechávejte mimo chladničku déle než jednu hodinu.

Těstoviny oddělte ihned po protlačení. Určité množství nudlí položte na utěrku umístěnou na rovné ploše a oddělte sušší konce. Sušte v jedné vrstvě. Dlouhé těstoviny můžete umístit na stojan na sušení těstovin.

Domácí těstoviny se chovají odlišně od těstovin zakoupených v obchodě. Protože dlouhé nudle se během schnutí ohýbají a jsou křehčí, je nutné s nimi před vařením zacházet opatrně.

Skladování těstovin

Suché těstoviny lze skladovat ve vzduchotěsné sklenici nebo v plastové nádobě, v chladu a temnu, skoro po neomezenou dobu. Nicméně suché těstoviny z celozrnné mouky neskladujte déle než 1 měsíc, protože by mohly zatuchnout.

Čerstvé těstoviny sušte vzduchem po dobu 1 hodiny, poté je zabalte do vzduchotěsného plastového sáčku a uložte do chladničky až na 5 dnů. Chcete-li těstoviny zmrazit, uložte je do dvojitého obalu a skladujte ve zmrazeném stavu až 4 měsíce. Zmrazené čerstvé těstoviny nerozmrazujte, ale vhoďte přímo z mrazáku do vroucí vody.

Vaření těstovin 

Do 5,7 I vařící vody přidejte 10 ml (2 čajové lžičky) soli a 15 ml (1 polévková lžíce) libovolného oleje. Postupně přidávejte těstoviny a vodu udržujte ve varu, až jsou těstoviny tuhé, ale ne tvrdé (al dente), nebo mírně tuhé při skousnutí. 

Těstoviny vyplavou na hladinu vody, proto jimi občas zamíchejte, aby se uvařily rovnoměrně. Těstoviny slijte do cedníku.

 • Suché těstoviny — 7 minut.
 • Čerstvé těstoviny — 2 až 5 minut v závislosti na tloušťce. 

Běžné vaječné nudle 

 • 1 vejce na 
 • 100 g bílé mouky druh 00 
 • 1 špetka soli olivový olej (libovolný, je-li těsto suché) 

Do nádoby stojanového mixéru nasypte bílou mouku. Namontujte nádobu a plochou metlu. Nastavte otáčky 2 a postupné přidejte vejce a špetku soli. Míchejte 30 sekund. Vypněte mixér a místo ploché metly nasaďte hnětací hák. Nastavte otáčky 2 a zpracovávejte těsto, dokud není pružné. Je-li těsto příliš suché, přidejte během hnětení trochu olivového oleje. Směs vyjměte z nádoby a ručně hněťte po dobu 30 sekund až 1 minuty. 

Pro 4 porce: 

 • 1 stroužek česneku 
 • 1 cibule šalotka 
 • 1 velká cuketa 
 • 300 g krevet 
 • 2 až 3 polévkové lžíce olivového oleje 
 • súl a pepř 
 • 500 g malých makaronů 
 • petržel, jemně nakrájená 

Postup: 

Opatrně zahřívejte malé množství oleje na teflonové pánvi. Nakrájejte česnek a cibuli na velmi malé kousky a smažte je na horkém olivovém oleji. Nakrájejte cuketu na tenké plátky a smažte spolu s cibulí a česnekem.  Smažení ukončete, až se cuketa přemění na kaši. Ochuťte solí a pepřem. Uvařte makarony ve vodě s trochou soli al dente. Do cuketové směsi přidejte krevety, dobře promíchejte a nechte zvolna vřít. Slijte těstoviny a přidejte směs krevet a cukety. Důkladně promíchejte. Servírujte s jemně nakrájenou petrželí. 

Velmi pálivé penne (velké makarony) 

Pro 4 porce: 

 • 2 stroužky čerstvého česneku 
 • 3 celé sušené feferonky (vysušené červené pálivé chilli papričky) 
 • 1 plechovka (asi 200 g) krájených rajčat 
 • několik malých černých oliv (4 až 5) pro ozdobu 
 • 2 až 3 polévkové lžíce olivového oleje 
 • sůl a pepř 
 • 500 g penne rigate 
 • hrst nastrouhaného sýra pecorino (tvrdý italský ovčí sýr) 

Postup: 

Opatrně zahřívejte malé množství oleje na teflonové pánvi. Přidejte stroužky česneku a smažte na horkém olivovém oleji. Přidejte nakrájená rajčata. Osolte a opepřete. Do omáčky zamíchejte 3 celé feferonky a přidejte olivy. Nechte zvolna vřít asi 20 minut na mírném teple. Mezitím uvařte těstoviny ve slané vodě al dente. Slijte těstoviny a ihned je nasypte do horké omáčky. Servírujte posypané nastrouhaným sýrem pecorino. 

Bucatini s česnekem, olejem a feferonkami 

Pro 4 porce: 

 • 5 až 6 polévkových lžic olivového oleje 
 • 5 oloupaných stroužků česneku 
 • 3 rozemleté sušené feferonky (vysušené červené pálivé chilli papričky) nebo pálivé chilli koření v prášku (pro ochucení) 
 • hrst nastrouhaného sýra pecorino (tvrdý italský ovčí sýr) 
 • 500 g bucatini 

Postup: 

Opatrně zahřívejte malé množství oleje na teflonové pánvi. Nakrájejte najemno stroužky česneku a přidejte do oleje. Česnek důkladně zahřejte. Je důležité, abyste skutečně cítili, jak se smaží. Nesmíte jej však spálit. Přidejte sušené feferonky nebo chilli prášek (použité množství má vliv na pálivost jídla). Vše opatrně smažte a mezitím přiveďte do varu vodu. Uvařte Bucatini al dente. Ihned je slijte. Bucatini promíchejte s česnekem a sušenými feferonkami, nebo s pálivým chilli práškem. Servírujte okamžitě a posypte nastrouhaným sýrem pecorino. 

Rada: Po přidání smažené strouhanky bude pálivé těstovinové jídlo křupavější. Nejlépe je použít několik dnů starý bílý chléb. Křupavou strouhanku vytvoříte smažením na horkém oleji po přidání česneku. 

Rigatoni s tuňákem 

Pro 4 porce: 

 • 1 velká plechovka (asi 100 g) tuňáka v olivovém oleji 
 • 1 svazek čerstvých jarních cibulek 
 • 1 balení třešňových rajčat 
 • 700 g passata (propasírovaná rozmixovaná rajčata — kupte hotový výrobek) 
 • 1 velký výhonek petrželky najemno nakrájený najemno nakrájená pažitka 
 • 2 až 3 polévkové lžíce olivového oleje 
 • 500 g rigatoni 

Postup: 

Zahřejte trochu oleje na pánvi. Jarní cibulky nakrájejte na jemno. Rozpulte rajčata a přidejte je do horkého oleje spolu s jarními cibulkami. Nechte mírně smažit. Přidejte passata a zahustěte. Osolte a opepřete podle chuti. Nechte omáčku vřít asi 15 minut na mírném teple, až rajčata změknou. 

Z plechovky vylijte olej a uschovejte. Rybu přidejte do rajčatové omáčky. Přidejte trochu oleje z plechovky, čímž podpoříte chuť tuňáka v omáčce. Mezitím uvařte rigatoni al dente. Slijte těstoviny. Těstoviny promíchejte s tuňákovou omáčkou. Talíř ozdobte jemně nakrájenou petrželkou a pažitkou. 

Rada: Použijte pouze tuňáka v olivovém oleji, nikoliv v solném nálevu nebo ve vodě. 

Další fotografie:

Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Tvarovač těstovin KPEXTA - Lis na těstoviny různých tvarů
Zboží Tvarovač těstovin KitchenAid KPEXTA je zařazeno v kategorii Příslušenství ke KitchenAid.
 • Nerezový nábytek pro gastro - Výroba nábytku z nerezu pro velkokuchyně. Nerezové stoly, dřezy, mycí stoly, nerezové regály.
 • Várnice - Nerezové várnice s kohoutem i bez kohoutu pro přepravu jídla, polévek, teplých i studených nápojů. Termo várnice jsou oblíbené především ve veřejném stravování, školních kuchyních a jídelnách